Відповідальність за неправомірні ППР

Опубліковано: АгроПро № 22 від 15.11.2019 с. 16-18

Питання незахищеності платника податків від зловживань з боку працівників податкової служби є завжди актуальним. Здійснюючи господарську діяльність, платники податків неминуче стикаються з перевірками, запитами та іншими способами податкового контролю. Проте, не завжди дії посадових осіб контролюючих органів здійснюються в межах правового поля. Читати повністю

Емфітевзис vs оренда: коли доцільно?

Опубліковано: AgroUA № 11 за листопад 2019 року

 На початку наступного року виповнюється шістнадцять років, як в українському правовому полі з’явився інститут емфітевзису, адже вперше загальні положення про нього були закріплені в ЦКУ[1], який почав діяти з 01 січня 2004 року. В основному земельному законі – ЗКУ[2] (або «земельній Конституції», як пафосно називають його деякі українські науковці) емфітевзис «прописався» лише в червні 2007 року. Однак лише в останні роки назва «емфітевзис» перестала лякати власників сільгоспземель і вони охочіше стали укладати відповідні договори. До цього більше ніж десятиліття емфітевзис залишався екзотичним продуктом в сфері земельних правовідносин, і його застосовували вкрай рідко, надаючи перевагу такій звичній оренді. Чи виправданий такий підхід, та які переваги має емфітевзис – про це далі.

Читати повністю

Плата за землю у зоні АТО: переплата може повертатися

Опубліковано: БухгалтеріяUA  № 27 від 01.07.2019 р.– стор. 29-30.

Конституційний Суд України продовжує роздавати подарунки: бізнес ще перебуває у піднесеному настрої від визнання неконституційним сплати авансового внеску при примусовому виконанні судових рішень, як КСУ видав чергове позитивне для осіб приватного права рішення. Цього разу воно стосується помилково/надміру сплаченої плати землю за земельні ділянки, розміщені на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Читати повністю

Коментар щодо сплати земельного податку власником нежилих приміщень у багатоквартирному будинку

Опубліковано: журнал БухгалтеріяUA  № 14 від 01.04.2019 – стор. 43-44.

ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

Від 06.02.2019   № 425/ІПК/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодексу), розглянула звернення Товариства і надає індивідуальну податкову консультацію щодо плати за землю).

Товариство поінформувало, що є власником нежилих приміщень у багатоквартирному будинку. Право власності чи користування на земель ту ділянку, на якій розташований будинок, за Товариством не оформлено. Товариство посилаючись на узагальнюючу податкову консультацію, затверджену наказом Міністерства фінансів України від 06.07.2018 № 602, запитує про наявності» у нього обов’язку зі справляння плати за землю (далі – Плата).

Читати повністю

Перехід на загальну систему оподаткування і земельний податок

 Опубліковано: журнал БухгалтеріяUA № 25 від 17.12.2018 – стор. 42-44

Запитання: Підприємство з жовтня 2018 року перейшло на загальну систему оподаткування з єдиного податку. У власності Підприємства є будівля. Чи має Підприємство сплачувати земельний податок? Якщо так, то як це зробити правильно?

Відповідь: Для коректної та однозначної відповіді на поставлене запитання необхідно було б з’ясувати додаткові відомості, а саме:

  • до якого типу відноситься належна Підприємству нерухомість: до нежитлового приміщення у багатоквартирному житловому будинку чи до приміщення у будівлі, яка не є жилим фондом;
  • чи оформлено (зареєстровано) у Підприємства речове право на земельну ділянку, на якій розташована належна Підприємству нерухомість.

Читати повністю

Бартер земельних ділянок з доплатою: що з податками

Опубліковано: журнал «Головбух», 7 (966) від 22.02.2016 р., с. 20-22

СИТУАЦІЯ

Підприємство укладає договір міни земельних ділянок з доплатою. Які податкові наслідки такої операції? Читати повністю

Будівля єдиноподатника в оренді: чи платити земельний податок

Опубліковано: журнал «Головбух», № 5 (964) від 08.02.2016 р.

Підприємство — платник єдиного податку третьої групи, основним і єдиним видом діяльності якого є надання в оренду та експлуатацію власного нерухомого майна, здає в оренду під офіси та склади будівлю. Земельна ділянка під будівлею внесена до Державного земельного кадастру, однак право власності чи користування нею не оформлено. Чи повинне підприємство платити земельний податок за ділянку під належною йому будівлею?

Одразу зазначимо, що в цьому випадку підприємство не зобов’язане сплачувати земельний податок за земельну ділянку під належною йому будівлею з двох підстав. Читати повністю